Upalny dzień – wszystko, o czym należy pamiętać

Upalny dzień to coś, na co zawsze czekamy z niecierpliwością. Jednak kiedy zbliża się lato, warto przygotować się na cieplejsze dni. Bywa, że lato w Polsce potrafi być niezwykle upalne, a temperatura może nawet przekroczyć 30°C. Zbyt wysokie temperatury mogą być dla nas niezwykle niebezpieczne, szczególnie jeśli jesteśmy starsi lub osłabieni. W takim razie, o czym należy pamiętać w okresie wysokich temperatur?

 

Upalny dzień – najważniejsze rzeczy

 

Woda

To bardzo istotne, aby odpowiednio się nawadniać przez cały rok. Jednak latem powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę. Dobrym pomysłem jest zabieranie ze sobą wszędzie butelki wody w czasie słonecznych dni. Dodatkowo można nawadniać organizm, jedząc owoce takie jak np. arbuz.

 

Krem z filtrem

W czasie upalnych dni bardzo łatwo o oparzenia słoneczne, dlatego nigdy nie powinniśmy zapominać o stosowaniu kremów z filtrem. Gdy wychodzimy na zewnątrz, warto zawsze mieć ze sobą małe opakowanie kremu z filtrem na wszelki wypadek.

 

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to kolejna rzecz, o której nie wolno nam zapomnieć w upalny dzień. To bardzo nieprzyjemne, gdy słońce razi w oczy, a może być także niebezpieczne. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobre okulary przeciwsłoneczne i mieć je zawsze pod ręką.

 

Okrycie głowy

Okrycie głowy typu czapka albo kapelusz świetnie sprawdzi się podczas upalnych dni i ochroni głowę przed przegrzaniem. Ponadto, będzie to idealny dodatek do letniego outfitu.